وب سایت چیست؟ انواع وب سایت ها کدامند؟

وب سایت چیست؟

مجموعه تعدادی از صفحات وب مرتبط با هم شامل انواع رسانه ها مانند متن، عکس، فیلم و … که به وسیله نام دامنه از هم قابل تفکیک و تمایز هستند.(ویکی پدیا) در نوشته های دیگر حتما بخوانید که چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

مثلاً وب سایت اعتماد وب شامل تعدادی صفحات وب می باشد (مانند صفحه اصلی،صفحه نمونه کارها،صفحه تعرفه ها، صفحه تماس با ما،صفحه درباره ما و …) که به مجموعه همه این صفحات مرتبط با هم وب سایت اعتماد وب می گویند. این وب سایت در فضای آنلاین با نام دامنه www.etemadweb.com  فراخوانی و از بقیه وب سایت ها متمایز می گردد.

 

انواع وب سایت بر مبنای اهداف مختلف مالک وب سایت:

وب سایت ها می توانند با توجه به نیاز صاحبان وب سایت اهداف گوناگونی را دنبال کنند. برخی از انواع گوناگون وب سایت ها را در بخش زیر مشاهده می فرمایید:

۱- وب سایت شخصی؛ که برای اهدافی چون اطلاع رسانی و آموزش معمولاً راه اندازی می گردند.

مانند وب سایت شخصی استاد محمدرضا شعبانعلی به آدرس : www.shabanali.com

۲- وب سایت شرکتی (سازمانی)؛ که معمولاً برای در دسترس بودن اطلاعات شرکت ها در فضای آنلاین و سهولت کار مخاطبان کسب و کارها استفاده می گردند.  وب سایت شرکت ها می توانند در نقش یک واحد خدمات مشتریان نیز عمل کنند و کیفیت رابطه با مشتریان را ارتقا بخشند.

مانند وب سایت شرکت اعتماد ورا بینا (اعتماد وب) به آدرس: www.etemadweb.com

۳- وب سایت فروشگاه های اینترنتی؛ که انواع کالا ها در آنها به صورت آنلاین به فروش می رسد.

مانند فروشگاه اینترنتی دیجی کالا  به آدرس : www.digikala.com

۴- وب سایت های خبری و سرگرمی ؛ که اخبار و اتفاقات را در موضوعات مختلف عمومی و تخصصی مثل موضوعات سیاسی و ورزشی و . . . پوشش می دهند.

مانند وب سایت ورزش ۳ به آدرس : www.varzesh3.com

۵- وب سایت های آموزش آنلاین ؛ این دسته از وب سایت ها به آموزش آنلاین می پردازند بدین صورت که معمولاً کاربران در تعامل با ارایه کنندگان مطالب آموزشی می باشند و می توانند سوالات خود را مطرح نمایند.

مانند وب سایت آموزشی متمم به آدرس : www.motamem.org

۶- وب سایت انجمن ها (Forum): این وب سایت ها به خودی خود محتوای خاصی ندارند و این کاربران هستند که با مراجعه به این وب سایت ها و طرح موضوعات مشخص درباره آن به صورت آنلاین به بحث می پردازند و موضوعات خود را طرح می نمایند.

مانند وب سایت تالار گفتگوی تخصصی پی سی ورد  به آدرس : www.forum.p30world.com

۷- وب سایت فهرست ها (دایرکتوری ها)؛ این وب سایت ها سعی می کنند تا هر چه بیشتر اطلاعات را در دسته بندی های مختلف در وب سایت خود ارایه و در اختیار کاربران قرار دهند.

مانند وب سایت کتاب اول به آدرس : www.avval.ir

خواندن این مقالات نیز به شما پیشنهاد می شود.

همه چیز درباره قالب آماده وب سایت

 چگونه با استفاده از قالب آماده هزینه های طراحی وب سایت را کاهش دهیم؟
همان طور که قبلاً توضیح دادیم، به طور کلی برای راه اندازی یک وب سایت به سه فاکتور دامنه، هاست (فضای میزبانی) و قالب وب سایت (طراحی

۱۴ / تیر / ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

آیا می خواهید بدانید چه کسانی از وب سایت شما بازدید می کنند؟

اهداف مختلفی رای راه اندازی یک وب سایت می توان در نظر داشت اما بدیهی است هدف وب سایت بسیاری از شرکت های تجاری، فروش محصولات و خدمات به بخش متقاضی در بازار خود می باشد. حال اگر یک مدیر کسب وکار بداند چ

۱۴ / تیر / ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

یازده دلیل در پاسخ یک سوال؛ چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

در نوشته های قبل به این موضوع پرداختیم که وب سایت چیست و انواع آن را بر شمردیم. حال به عنوان صاحب یک کسب وکار شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا باید وب سایت داشته باشم.در نوشته زیر برخی ا

۱۴ / تیر / ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*